Talip Emiroğlu'nun açıklamalarına eski eşinden yalanlama!

Yazar Talip Emiroğlu, Medyatava'dan Sayım Çınar'ın sorularını yanıtlamıştı...

Talip Emiroğlu'nun açıklamalarına eski eşinden yalanlama!

Medyatava'dan Sayım Çınar'a konuşan yazar Talip Emiroğlu'nun röportajda sarf ettiği "Hakkımda çocuklarının önünde karısını döven eğitimci diye haberler çıkarıldı…" ifadeleriyle ilgili avukatı aracılığıyla yazılı bir açıklama gönderen Emiroğlu'nun eski eşi Pelin Emiroğlu, bu iddiaları yalanladı.

İşte, Pelin Emiroğlu'nun avulkatı aracılığıyla tarafımıza ulaşan o açıklama:

"Her ne kadar röportajda müvekkilimizin adı zikredilmemiş olsa da; boşanma davasının tarafı denilerek müvekkilimiz Pelin Emiroğlu’nun kastedildiği açıktır. Müvekkilimiz röportaj veren Talip Emiroğlu ile yaklaşık 12 yıldır evlidir; ancak taraflar arasında İstanbul Anadolu Adliyesi’nde görülen boşanma davasında, müvekkilimize cebir ve şiddet uyguladığı gerekçesiyle; Talip Emiroğlu tam kusurlu bulunarak boşanmalarına karar verilmiştir. Ancak şu anda dava Yargıtay incelemesindedir.

Röportajın “… çocuklarının önünde karısını döven eğitimci diye haberler çıkarıldı…” şeklinde yayımlanması sanki Talip Emiroğlu’nun müvekkilimiz tarafından asılsız haberlerle karalamaya çalışıldığı izlenimi vermekte ise de; bu durum, yayınlanan röportajdakinin aksine video kaydının gerçek ve doğru olduğu kabul edilmek suretiyle boşanma kararına esas teşkil etmiştir.

Müvekkilimiz onurlu bir Türk kadını olarak evlilik birliğini sürdürmeye çalışmasına rağmen, gördüğü şiddete dayanamayarak boşanma davası açmış ve mahkemece de çocuklarının önünde gördüğü şiddet olayı nedeniyle, haklı olarak boşanmalarına karar verilmiştir. 

​Kendi emeği ve ailesinin de katkıları ile müvekkilimizin Talip Emiroğlu ile birlikte kurup büyüttüğü bazı şirketler mevcuttur. Bu şirketlerin tamamında müvekkilimiz ortak olmasına rağmen yönetim hakkı bulunmamaktadır. Röportaj veren Talip Emiroğlu’nun belirttiği gibi kendisine zarar verme amacıyla değil aile birliğinde müvekkilimizin de katkısıyla edinilen değerlerde hakkı olan payını almak için müvekkilimiz hukuksal mücadele vermektedir. Yazının tam aksine müvekkilimiz dört yılı aşkın süredir hakkı olandan hiçbir şey alamadığı gibi bu edinimlerin tamamı da bu şahıs tarafından kullanılmaktadır. Yine bu amaçla sahip olunan şirketlerin içinin boşaltılmaması ve malların kaçırılmaması için hukuksal mücadele yürütülmektedir.

​​Müvekkilimizin Talip Emiroğlu ile çocukların iletişimini kopartma yönünde bir hareketi olmamıştır. Tam aksine Talip Emiroğlu’nun yanlış tutum ve davranışları sebebiyle mahkemeye bağlı uzmanlarca verilen raporlar doğrultusunda çocuklarla ilişki ve iletişimi süreli olarak kısıtlanmıştır. 

Müvekkilimiz gerek evlilik birliği süresince gerekse boşanma davası aşamasında röportaj verenin fiziksel saldırılarına hakaret ve tehditlerine maruz kalmıştır. Buna ilişkin çok sayıda dava devam etmektedir. 

Röportajda kendisini mağdur gösteren şahsın, aslında müvekkilimizi uzun yıllar boyunca ve hala mağdur ettiği açıktır.

Sayfa Derleme Süresi: 0.3574 saniye