Mustafa Sandal: 'Aya Benzer Yüreğim' klibini sildirmeyi düşündüm

Ünlü şarkıcı, 3. Ankara Marka Festivali'nin konuğu oldu...

Mustafa Sandal: 'Aya Benzer Yüreğim' klibini sildirmeyi düşündüm

Reklam Marka ve Pazar Geliştirme Özel İhtisas Komisyonu Başkanı Zafer Hacıosmanoğlu, ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ATO Meclis Başkanı Nuri Gürgür, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna,  T.C. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin konuşmalarıyla festival başladı.

ANKARA TÜRKİYE’NİN DÜNYA’YA AÇILAN KAPISI OLSUN

Reklam Marka ve Pazar Geliştirme Özel İhtisas Komisyonu Başkanı Zafer Hacıosmanoğlu: “Ankara’yı markalar vadisi haline getirmek en büyük hedefimiz. Bu sene 190 konuşmacı var ve tam m15 salonda sertifikalı eğitim programı gerçekleşirken Ankara tam bir festival yaşayacak” dedi. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ise “Tüm markaların oluşum süreci bir fikirle başlıyor. Son 15 yılda ülkemiz 3 kat büyüdü. Bunun da yolu markalaşma ile başlıyor. Yerli otomobil için heyecan duyuyoruz, Marka yapanlara destek olmaktan başka çare yok. Küdüs’le dertlenip barış istiyorsak güçlü olmamız gerekir. Marka güç getirir. Ankara Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı olsun” cümlelerini kurdu.

ATO Meclis Başkanı Nuri Gürgür mikrofonu alarak “Markalaşma rastlantıya ortaya çıkan bir durum değildir. İçinde bulunduğumuz süreçle rekabette neler yapabiliriz bunu konuşacağız bu festivalde” dedi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna da “Küresel ekonomide markalaşmanın önemini hepimiz biliyoruz. Millet olarak icat üretmeye hasretimiz var” cümlelerini kurdu. T.C. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi “Dünyada üretmek artık maarifet değil, marifet artık farklı üretmekte. Marifet artık lisansına, patentine, tasarımına sahip olmak” dedi.

ANKARALILAR AKIN ETTİ

Ankaralıların akın ettiği 3. Ankara Marka Festivali’nin ilk günü, Uluslararası Avukat Robert Amsterdam, Mustafa Sandal, Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. Kurumsal İlişkiler Direktörü Selim Okutur, AFAD Başkanı Dr Mehmet Güllüoğlu, Danla Biliç ve Arda Kofoğlu,  Koray Avcı, Eser Yenenler de dahil 16 konuşmacı vardı.

KAMYON ŞOFÖRLERİ İŞSİZ KALACAK

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. Kurumsal İlişkiler Direktörü Selim Okutur: “Hedefimiz sıfır kaza” diyerek akıllı otomobilleri tanıttı. Şoförsüz araçların gelişip hayatımıza girmesinin 2020’li yılları bulacağını söyleyen Okutur: “Kamyon şoförleri işsiz kalacak, Ankara’dan yola çıkacak olan bir kamyon şoförsüz olarak İstanbul’a varacak. Belki de İstanbul Gişeler’den bir şoför o kamyonu karşılaycak” dedi.

ESAS MARKA İNSANDIR

AFAD başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu, “Türkiye dünyanın en zengin 2. ülkesi değil ama göçmenlere yardım eden ülkeler arasında 2. sırada” dedi ve “Bir marka festivalinin esas markası insandır” diye ekledi.

DANLA BİLİÇ: 20 BİN TAKİPÇİM VARDI ŞİMDİ 2,5 MİLYON TAKİPÇİM VAR

Makyaj videolarıyla ünlenen internet fenomerni Danla Biliç de sahneyi Arda Kofoğlu ile paylaşarak katılımcıların sorularını yanıtladı. Birçok seveninin yoğun ilgisiyle karşılaşan Biliç hakkında merak edilenleri anlattı. “Danla” kozmetik markasıyla, videolarından sonra ürünlerini de sevenleriyle buluşturan Danla Biliç, ünlü olduğu “Yeditepe Makyaj Videosu”nu atarken “20 bin takipçim vardı, şimdi 2,5 milyon takipçim var” dedi. Yeniliklere ve değişikliklere her zaman açık olduğunu söyleyen Danla Biliç, yeni sezonda yepyeni bir konseptle geleceğini söyledi. Beyaz bir fonda makyaj yapma konseptinden farklı olarak yeni ülkeler gezerek farklı görüntülerle sevenleriyle buluşacağını söyledi.

Festivalin ilk gününe damga vuran bir diğer isim de Mustafa Sandal oldu. Alkışlar ve çığlıklar içinde “İstersen Dağlar Yerinden Oynar” şarkısının kısa bir bölümünü seslendirerek sahneye çıkan Sandal, kendi markasını nasıl yarattığını ve yeni projelerini anlattı.

KENDİMİ DÜNYANIN EN İYİ DANSEDEN ADAMI SANIYORDUM

Sandal: “Bir marka yaratmak için kendi objektivitenizi kaybetmeniz, biraz da çılgın, deli olmalı ve farklı bakmalısınız” dedi. Fenomen şarkılarının oluşum süreçlerini anlatırken kendini de tiye alan Mustafa Sandal “Bu Kız Beni Görmeli” klip çekimlerinde Boğaziçi Üniversitesi Kampüsü’nde dans ettiği sırada, herkes kendisine hayretler içinde bakarken, kendisini dünyanın en iyi danseden adamı sandığını söyledi.

“AYA BENZER YÜREĞİM” KLİBİNİ YOUTUBE’DAN SİLDİRMEYİ DÜŞÜNDÜM

Esprili diliyle tüm salonu kahkahaya boğan Sandal, Aya Benzer Yüreğim klibi için: “Bir gün oğlum Yaman Yavuz gelir de ‘Baba bu ne?’ der diye bu klibi youtube’dan sildirmeyi bile düşündüm. Şaka bir yana iyi ki de yapmışım böyle şeyler. Dikkat edin’Aya Benzer Yüreğim’ şarkısından sonra ‘İsyankar’ şarkısı geliyor ve klipte neredeyse hiç hareket etmiyorum. Çünkü o klipten önce dansedemediğim gerçeğiyle karşılaşmıştım” dedi.

MUSTAFA SANDAL’DAN 100 000 TL DEĞERİNDE BITCOIN!

Mustafa Sandal Ocak ayının sonunda “Ver Gazı” isimli bir yarışma programıyla ekranlara jüri olarak geleceğini söyledi. Yeni fikirlerin yarışacağı bu programda da ödülün 100 000 TL değerinde bitcoin olacağını duyurdu.

Ardından Sandal, Türkiye’nin kripto para birimi için “cnmcgrm” (canım ciğerim) ismini önerdi. Destekleyenleri de bu haashtag altında beklediğini söyledi. Sandal salonu dolduran coşkulu kalabalığı “Mustafa bizi diskoya götür” şarkısı eşliğinde selfie çekerek terketti.

KORAY AVCI: SOSYAL MEDYAYI ARAÇ HALİNE GETİRDİM

“Sosyal Medya Amaç mı Araç mı?” konusuyla katılımcılarla buluşan Koray Avcı, hem şarkılarını söyledi hem de Arnkaralılarla eğlenceli bir sohbet gerçekleştirdi. Ünlü şarkıcı “Sosyal medyayı ben artık araç haline getirdim. İnsanların beni kabul ettiğini düşünüyorum” dedi.

CEBİMDE 10 TL İLE YAŞIYORDUM ŞİMDİ KOLUMDA ROLEX VAR

Koray Avcı başından geçen bir hikayeyi şöyle anlattı: “Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde Altın Kelebek Ödülü aldım. Ardından bir twitter kullanıcısı bana ‘Sen o ödülü hak etmiyorsun’ yazmış. Ben de neden diye sordum. ‘Sen şarkı söylemeyi bilmiyorsun’ dedi bana. Şarkı söylemek gönül işidir” dedi ve Ahmet Kaya’nın “Başıma Neler Geldi” şarkısını söyleyerek alkışları topladı. Avcı daha sonra sokakta söylediği ilk şarkı “Kendine İyi Bak”ı hem söyledi, hem de klarnetle çaldı. Her şeye en dipten başladım. Zengin bir ailenin fakir bir çocuğuyum. Ben sokakta 10 TL’ye yaşıyordum şimdi kolumda Rolex saatle geziyorum. Siz beni dinlediğiniz için.  İnsanlık için yaşıyorum ve insanlık için söylüyorum.” dedi.

ESER YENENLER SAHNEYİ BASTI!

Hayat hikayesini epey esprili bir dille anlatan Koray Avcı “Bahça Duvarı’ndan Aştım” türküsünü seslendirirken Eser Yenenler sahneye göbek atarak girdi ve hem Avcı’ya hem de seyirciye sürpriz yaptı. Bir sonraki panelin konuşmacısı olan Yenenler ve Koray Avcı yaptıkları sohbetle tüm salonu kahkahaya boğdu. Eser Yenenler hakkında çıktığı haberlere ithafen Koray Avcı’ya “Akşam ne yapıyorsun? İşin yoksa ben bir villa kiraladım oraya gel” dedi.

KENDİ MARKAM ADINA KRİZ YAŞIYORUM

Yenenler: Kendi markam adına kriz yaşadığım bir dönemdeyim, ailenin şirin çocuğuyken 6 ay önce yaşadığım bir hadiseyle partici ve çiftleri ayıran bir adam haline geldim. Kendi içime dönüp bu işten nasıl kurtulurum dedim. Kabuğuma çekildim, oyun yazdım ve oynuyorum şu an. Televizyona ara verdim ve kendimi geliştirmeye adadım dedi ve bir yıl sonra tekrar televizyonda olacağının müjdesini verdi.

Yenenler,  Oğuzhan Koç ile yaptığı ev arkadaşlığından bugüne kadar geçen süreci anlattı. Bireysel olarak kendi markamı ilk kuruşum “Eyvah Düşüyorum” programıyla başladı. Acun Ilıcalı ile çalışmak çok acayip bir şey. Onunla çalışmadan önce yaptığın her şey çöp oluyor” cümlelerini kurdu.

Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından düzenlenen ve TemaCC organizasyonuyla gerçekleşen festival, yaratıcık fuarı, sertifikalı eğitim programları, imza günleri, söyleşiler ve deneyim alanları  ile Türkiye’nin en kapsamlı marka organizasyonu olarak adından söz ettirecek.

Sayfa Derleme Süresi: 2.8506 saniye