Gazeteciler Arınç'ın o sözlerini mahkemeye taşıyor!

Tanınmış gazeteciler, Evrensel ve Özgür Gündem'i hedef gösteren Bülent Arınç hakkında suç duyurusunda bulunacak.

Gazeteciler Arınç'ın o sözlerini mahkemeye taşıyor!

"24 Temmuz Basın Özgürlüğü Günü"nde Habertürk TV'de katıldığı bir programda gazeteleri hedef gösteren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın o sözleri mahkemeye taşınıyor.

Gazeteciler, canlı yayında Evrensel gazetesi ve Özgür Gündem'i hedef gösteren Arınç hakkında yarın saat 10:00'da Çağlayan Adliyesi'nde suç duyurusunda bulunacak. 

Twitter'dan duyuru yapan gazeteciler; "Bazı gazeteleri 'suç makinesi' olarak gören Bülent Arınç anlayışının yargılanması için yarın saat 10.00'da Çağlayan Adliyesi'nde olacağım" ifadeleriyle ortak bir açıklamada bulundular.

Arınç, Habertük TV'deki konuşmasında; "Diğerlerini saymayayım birçok gazete. Bunlar suç makinesi. Terör örgütünü övüyorlar. Benim daha sözlerim bitmedi. Elimde bir dosyayla geldim ama süre kalmadı. Bakın size göstereyim. Özgür Gündem ve Evrensel’in de içinde olduğu, diğerlerini saymayayım birçok gazete. Bunlar suç makinesi. Bunlara dava açsak cezalara boğulurlar. Terör örgütünün eylemlerini öven ifadeler kullanıyorlar. Bazı isimlerle köşe yazıları yazıyorlar. Ama biz onlara bu kadar çok dava açsak bu davaları da kullanırlar. Yine çıkar aynı şeyleri yazarlar” ifadelerini kullanmıştı.

İşte, suç duyurusunda bulunacak olan gazetecilerden bazıları:

 

 

Sayfa Derleme Süresi: 12.2899 saniye