Efsane spiker hayatını kaybetti!

Tenis turnuvaları ve olimpiyatlara sesiyle hayat veren Fahri İkiler yaşamını yitirdi.

Efsane spiker hayatını kaybetti!

TRT'de çeşitli kademelerinde görev yapmış Ankara’lı spor yazarı, mesleğin duayenlerinden Fahri İkiler hayatını kaybetti.

Türkiye Spor Yazarları Derneği'nden yapılan açıklamada, İlker’in cenazesiyle ilgili detaylı bilginin yarın verileceği ifade edildi. İkiler, Türkiye’de seneler boyunca olimpiyatlar ve tenis turnuvalarının anlatımında görev aldı.

Fahri ikiler kimdir?

1952 Kayseri doğumlu.Gazeteciliğe 1973 yılında başladı. Kayseri ve İstanbul’da çeşitli gazete ve dergilerde çalıştı. 1979 yılında TRT’ye yardımcı prodüktör olarak girdi. TRT’de prodüktör, yönetmen, muhabir, sunucu ve spor müdürü olarak görev yaptı.

Başta tenis olmak üzere; kayak, artistik buz pateni, kayakla atlama ve cimnastik yayınlarının anlatımında görev aldı. 1982’den bu yana, bir çok kez, Wimbledon, Roland Garros, Avustralya Açık Tenis Turnuvası ve Amerika Açık Tenis Turnuvası, Davis Kupası, Olimpiyat Oyunları ve yurt içindeki uluslararası ve ulusal tenis turnuvalarını anlattı.

1984 yılından bu yana 4’ü yaz, 5’i kış olmak üzere toplam 9 olimpiyatta görev yaptı. Birçok televizyon programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi. 2011 yılında TRT’den emekli oldu.

Sayfa Derleme Süresi: 6.1978 saniye