HAFTALIK DERGİ SATIŞLARI GERİLEDİ

2-9 Haziran haftasında haftalık dergilerin satışlarında düşüş yaşandı. Yalnızca ekonomi dergileri satışını korurken, Alem dergisi satışını artırdı en çok satan magazin dergisi ünvanını korudu. İşte 2-9 Haziran haftasında haftalık dergilerin dağıtım ve net satış rakamları.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ MAGAZİN HABERLERİNİ TERCİH EDİYOR

Üniversite öğrencileri üzerinde yapılan bir araştırma, gençlerin günlük hayatta en fazla tercih ettiği medya aracını televizyon olarak belirlerken, magazin haberlerine ilginin, bilim ve sanat içerikli haberlere göre daha fazla olduğunu saptadı.

TEMPO DÜŞTÜ, HAFTALIK YÜKSELDİ, AKTÜEL GERİDE KALDI

12-19 Mayıs haftasında en çok satan haber-yorum dergisi yine Aksiyon olurken Haftalık satışını artırarak Tempo´ya bir adım daha yaklaştı. Aktüel ise bu yarışta şimdilik geri kalmış gözüküyor. İşte 12-19 Mayıs haftasında haber, magazin, ekonomi ve mizah dergilerinin dağıtım ve satış rakamları.

VATAN´IN MAGAZİN DERGİSİ BU PAZAR BAYİLERDE

Vatan Gazetesi´nin magazin dergisi hazırlığı içinde olduğunu yazmıştık. İşte o dergi bu pazar bayilerde olacak.

VATAN´DAN MAGAZİN DERGİSİ

Vatan gazetesi, Hürriyet´in Gala´sı, Sabah´ın Şamdan´ı, Akşam´ın Kapris´i gibi bir dergi hazırlığında...

MAGAZİNİN KANALI DA AÇILIYOR! ADI DA ELMA

Magazin programları bitti diyenleri tekzip edercesine şimdi de yalnızca magazin haberleri verecek bir kanal kuruluyor. Elma adındaki kanalı kim kuracak, nasıl yayın yapacak...

MAGAZİN DÜNYASI AHMET HAKAN´A GÖRE DEĞİL

Bunu biz söylemiyoruz. Bizzat Sabah yazarı kendisi dile getiriyor. İşte, Ahmet Hakan´ı magazin dünyasının acemisi olarak hissettiren neden ve ´o neden´den notlar...

HAYRET MAGAZİNCİLERİ SAVUNAN BİRİ ÇIKTI

Vatan Gazetesi yazarı İclal Aydın, Hürriyet Gazetesi Magazin Müdürü Selim Akçin ile Sabah Gazetesi Magazin Müdürü Şengül Balıksırtı´nın yazılarından yola çıkarak magazincilere hak verdi.

MGD BAŞKANI SOYDAN: CAN TANRIYAR´IN TAVRI YAKIŞIKSIZ

Can Tanrıyar´ın MGD Ödülleri´ni protesto etmesi üzerine Magazin Gazetecileri Derneği Başkanı Nurettin Soydan, Medyatava.net´e bir açıklama yaptı. Soydan; "Can Tanrıyar´ın kendi servisindeki ödüllere ipotek koyması yakışıksız bir tavır. Bu hiçbir haber sorumlu müdürüne yakışmaz" dedi.

BU DA BASIN MESLEK ÖDÜLLERİ LİSTESİ

Dün akşam yapılan Magazin Gazetecileri Derneği´nin ödül töreninde yaşananları yazmıştık. Gecede Basın Meslek Ödülleri de sahiplerini buldu. Pazar Keyfi´ne en iyi magazin programı ödülünü alamayınca Can Tanrıyar ekibinin aldığı meslek ödüllerini de iade ettirdi. İşte Basın Meslek Ödülleri listesi.

SAVAŞ HABERLERİ SIKTI MI?

Amerikan kanallarının çok kesintisiz verdiği savaş haberlerinin reytingleri düşürmesi üzerine magazin haberlerine dönmesinin ardından, Erdal Bilallar´ın iddiasına göre Türkiye´de de bazı köşe yazarları "Bıktım bu savaş haberlerinden" diye yakınmaya başladı. Bilallar bu yazarlara bir yanıt verdi. Bugünlük isim açıklamadan.

Sayfa Derleme Süresi: 5.2682 saniye