Focus dergisinden 'dinleme'yle ilgili skandal iddia!

Almanya'da yayımlanan dergi, Almanya Federal Haber Alma Teşkilatı BND’nin Türkiye’yi 1976’dan beri dinlediğini yazdı.

Türkiyeli muhabirin gözaltına alınmasına tepkiler sürüyor: Rezillik!

ABD polisinin AA muhabirini ölümle tehdit ederek gözaltına almasına gazeteci birlikleri ve STK'ların tepkisi sürüyor.

Polisten gazetecilere gözdağı!

ABD'de siyahi bir gencin polis tarafından öldürülmesinin ardından başlayan olaylara çok sert müdahale eden polis, görevini yapan gazetecileri de gözaltına almakla tehdit ediyor.

Bild muhabiri tutuklandı!

Bir polis tarafından öldürülen 18 yaşındaki siyahi genç Michael Brown'ın haberi için ABD'nin olaylı Ferguson kentinde bulunan Almanyalı gazeteci Lukas Hermsmeier tutuklandı.

Hürriyet Alman Hükümeti’ne sordu: Türkiye'yi dinlediniz mi?

Alman istihbaratı Türkiye'yi dinliyor mu? Hürriyet kamuoyunun büyük bir merakla yanıtını beklediği bu soruyu Alman hükümetine sordu. Alman hükümetinin cevabı ise ilginç oldu.

WP: Türkiye, IŞİD konusunda çok geç önlem aldı

Washington Post gazetesi, "Türkiye'nin IŞİD tehlikesini sonradan kavradığını, geç de olsa önlem almaya başladığını" yazdı.

Erdoğan'a şarkıyla destek oldu, AKP'liler utandı

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, Almanya'da yaşayan müzisyen Cevdet Yıldız'dan şarkılı destek geldi.

Ertuğrul Özkök'ten Der Spiegel yorumu: O kapağa bakınca...

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, Alman Der Spiegel'in manşetini yorumladı.

Başbakan Yardımcısı'ndan Almanya dergisine 'kapak' önerisi!

Emrullah İşler, Başbakan Erdoğan’ın Der Spiegel'e kapak olmasına ilişkin, "Meydanlardaki o kalabalıklar belki söz konusu dergiye yeni bir kapak yaptırabilir" dedi.

Plajda esrar içen yazara gözaltı!

Muğla’nın Bodrum İlçesi’ne 2 ay önce kitap yazmaya gelen Alman Yazar R.K., plajda esrar içerken yakalanınca gözaltına alındı. R.K.’nin Muğla Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesine teslim edildiği belirtildi.

DW: Almanya'daki Türkler seçim prosedüründen şikayetçi

Türkiye'deki cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turu yaklaşırken 31 Temmuz Perşembe günü'nden itibaren yaşadıkları ülkelerde oy vermeye başlayacak olan yurt dışındaki Türk vatandaşlarının seçim öncesi yürütülen bürokratik prosedürden "şikayetçi" olduğu belirtiliyor.

Fatih Akın'a Almanya'dan ödül

Türkiye asıllı Almanyalı yönetmen, senarist ve yapımcı, Hamburg Film Festivali'nde Douglas-Sirk Ödülü 2014'te laik görüldü.

Kenan Işık'ın sağlık durumuyla ilgili flaş karar!

Tiyatro sanatçısının tedavisi sürdürülmek üzere Amerikan Hastanesi'nden Almanya'daki bir rehabilitasyon merkezine transfer edildi.

Berliner Zeitung'a göre Erdoğan intikam almaya devam ediyor

Türkiye’de ülke genelinde yaklaşık 200 yerde, 115 polisin tutuklanmasını Alman Berliner Zeitung gazetesi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 17 Aralık operasyonundan aldığı intikamın devamı şeklinde değerlendirdi.

İsrail medyası: Ramallah Paris toplantısına çok öfkeli!

Jerusalem Post gazetesi, Filistin Yönetimi yetkililerinin Paris'teki görüşmelere Mısır ve Filistin Yönetiminin davet edilmesi nedeniyle, ABD Dışişleri Bakanı Kerry'yi "Mısır ve Filistin Yönetimi'nin zararına Katar ve Türkiye'nin gönlünü almaya çalışmakla" suçladıklarını yazıyor.

Sayfa Derleme Süresi: 3.5507 saniye