Milliyet yazarı: Hadise'ye verilen ödül Haluk Levent'in hakkıydı

Ali Eyüboğlu, önceki gün düzenlenen PowerTürk Müzik Ödülleri'ni kaleme aldı...

Milliyet yazarı: Hadise'ye verilen ödül Haluk Levent'in hakkıydı

Yılın en dikkat çeken projeleri ve isimlerinin yarıştığı PowerTürk Müzik Ödülleri, önceki gün sahiplerini buldu. Gecede Türk Pop Müziği’nin en güçlü isimlerine toplam 9 kategoride ödül verildi.

Töreni bugünkü yazısına taşıyan Milliyet gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu, verilen ödüllerle ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

İşte, Eyüboğlu'nun o yazısı:

"HADİSE’YE VERİLEN ÖDÜL HALUK LEVENT’İN HAKKIYDI

PowerTürk Müzik Ödülleri, sahiplerini buldu. Ajda Pekkan’la Nilüfer’i ‘Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ne layık gördüler. PowerTürk izleyicileri de, dokuz kategorideki adaylardan Gülşen, Hadise, Mabel Matiz, Manga, Ufuk Beydemir ve Yıldız Tilbe’yi birinci seçti.  

“Madem dokuz kategori, ödül alan şarkıcı sayısı niye altı?” diye merak ediyorsanız, sebebi şu:  
Matiz, dört dalda birden ödül aldı da, ondan... 

Adaylar açıklandığında, ilk kez verilen bir ödülün kime gideceğini merak ettiğimi      yazmıştım.  
‘En Güçlü Sosyal Medya Yönetimi Ödülü’, Hadise’ye gitti. Şarkıcı, ödülle ilgili şunları söyledi:  
“Bu çok güzel bir ödül, ‘En Güçlü Sosyal Medya Yönetimi Ödülü’... Hayatımda ilk kez böyle bir ödül alıyorum. Sanatçı olmak benim için sadece klip ve fotoğraf çekimi değildir, ağzını açıp konuşabilmektir, korkmamaktır, bir duruş sergileyebilmektir. Ben de sosyal medyamı bu konuda kullanmayı çok seviyorum. Oranın patronu benim, duygularımı ve hayallerimi paylaşmayı seviyorum ve sizler de bunu hissettiğiniz için teşekkür ediyorum.”  

Bu dalda aday gösterilen altı şarkıcıdan ödülü Hadise’nin almasına hiçbir itirazım yok ama PowerTürk’ün Haluk Levent’i aday bile yapmamasına var.  

Çünkü Türkiye’de ilk kez verilen böyle bir ödül; sosyal medyayı gerek kendisi, gerekse kurucusu ve başkanı olduğu AHBAP üzerinden müthiş toplumsal fayda üreten, mağduriyetleri gideren, yardım isteyen herkesin hayalini gerçekleştiren Levent’in hakkıydı.  

Sosyal medyada paylaştığı eylemler nedeniyle dünyanın en doğusundaki Yeni Zelanda’nın Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Winston Peters ile en batıdaki Kolombiya’nın Devlet Başkanı Ivan Dugue tarafından bizzat kutlanan şarkıcıyı, Türkiye’deki müzik platformunun yok sayıp, hakkını teslim etmemesi haksızlık!"

Sayfa Derleme Süresi: 10.0044 saniye