Gülben Ergen ile Erhan Çelik davasında flaş karar!

Erhan Çelik'e hapis cezası verildi.

Gülben Ergen ile Erhan Çelik davasında flaş karar!

Şarkıcı Gülben Ergen ile eski eşi Erhan Çelik arasında devam eden bir dava daha sonuçlandı.  Çelik'e 'kişilerin özel hayatına ilişkin görüntüleri hukuka aykırı olarak ifşa etmek' suçundan  2 yıl hapis cezası verildi. Hükmün açıklanmasını geri bırakan mahkeme, Çelik'in 5 yıl denetim süresine tabi tutulmasına da hükmetti.

Erhan Çelik'in sosyal medyadan paylaştığı fotoğraflar nedeniyle Gülben Ergen'in şikayeti üzerine, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Çelik hakkında "Zincirleme suretiyle özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek" suçundan 2  buçuk yıldan 8 yıl 9 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açmıştı.

İstanbul Anadolu 48. Asliye Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen duruşmaya Gülben Ergen'in avukatı Emek Emre ve Erhan Çelik'in avukatı Zühal Akbel katıldı.

Mahkeme, Erhan Çelik'e 'kişilerin özel hayatına ilişkin görüntüleri hukuka aykırı olarak ifşa etmek' suçundan 2 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme, Erhan Çelik'in kişilik özelliklerini,  tutum ve davranışlarını göz önünde bulundurarak mahkumiyet hükmünün geri bırakılmasına karar verdi.

Mahkeme, Erhan Çelik'in 5 yıl denetim süresine tabi tutulmasına da hükmetti.

Sayfa Derleme Süresi: 3.8591 saniye