'Erkenci Kuş dünya listesinde'

Sina Koloğlu, Star'ın yeni dizisinin başarısını yazdı.

'Erkenci Kuş dünya listesinde'

Star'ın yeni dizisi Erken Kuş, reytinglerindeki başarısını sosyal medyada da gösteriyor. Milliyet yazarı Sina Koloğlu, Erkenci Kuş'un sosyal medya performansını yazdı.

Sina KOLOĞLU / MİLLİYET

Erkenci Kuş dünya listesinde

Uzun zamandır bizim yerli diziler, sosyal medya sıralamalarında gözükmüyordu. Tweet atma merakı had safhadaki gençlerin, beğeni yağmuruna tuttuğu bütün diziler, yaz tatiline çıktı. Yazlık yapımlarda böyle bir hayran kitlesi görülmedi. Ne zamana kadar? Star TV’nin bu yaz ekrana getirdiği ‘Erkenci Kuş’ patlayana kadar... Dünyanın en çok ‘like’ alan televizyon dizi ve program sıralamasında uzun bir aradan sonra yerli bir projemiz ilk 10’a girmiş oldu. ‘Social Wit List’ dedikleri listede, haziran ayında 20 bin beğeni almış ve sekizincilik koltuğuna oturmuş. Demet Özdemir ve Can Yaman ikilisi, özellikle gençler arasında pek bir tuttu.

Sanırım, dizinin yurt dışı satışları da fena olmaz. Yeni bir ‘Kiraz Mevsimi’ ya da ‘Çilek Kokusu’ olabilir. Şahsen beni açmadı. Açsa da açmasa da durum tespiti, özellikle Özdemir, yeni ‘romantik telenovela’ yıldızımızdır.

Yazının devamını okumak için TIKLAYIN

Sayfa Derleme Süresi: 10.9782 saniye