Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim açıklaması: 13-14 bin oyla...

Erdoğan, Moskova ziyareti öncesi açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim açıklaması: 13-14 bin oyla...

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kritik Moskova ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyi'nin Sekizinci Toplantısı'nı gerçekleştirmek üzere Rusya'ya gidiyor. Erdoğan, kritik ziyaret öncesi Atatürk Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle;

İSTANBUL SEÇİM SONUÇLARI

İstanbul'da usulsüzlükler bazı değil neredeyse bütünü usulsüz. Bundan sonraki süreç yargı sürecidir. Bu işin patronu da YSK'dır. Burada bizlerde örgütlü suçların yapıldığını tespit etmiş durumdayız. Belgelerimiz var, televizyon ve kamera tespitlerimiz var.

'KAZANDIM HAVASINA GİRMESİNE HAKKI YOK'

10 milyonu aşkın seçmenin olduğu İstanbul’da kimsenin 13-14 bin oyla kazandım havasına girmesine hakkı yok. İtiraz süreci biter çıkan netice başımızın üstüne. Bu işin bir de sandıkta hırsızlık boyutu var. YSK'ya gidiş sandıktaki örgütlü müdahaleye karşıdır. Temennim odur ki en ideal şekilde noktayı koyarız.

'TEŞEKKÜRLER İSTANBUL' PANKARTLARI

Yasalara ters bir pankart asılmadıktan sonra kimsenin bir şey demeye hakkı yoktur. Önünde kariyerleri olan tipler bunu tartışıyor. Ya bir seçim geçilmiş. İstanbul halkına teşekkür etmekten daha doğal ne olabilir. Bay Kemal'de aynı şekilde yapabilir. Bunda bir mesele yok. YSK'nın koyacağı son noktaya kadar, bunların hiçbiri bizi rahatsız etmez.

Sayfa Derleme Süresi: 9.4859 saniye