Ahmet Hakan referandum karnesi çıkarttı, en düşük notu kime verdi?

Hürriyet yazarı, referanduma sayılı günler kala siyasilerin performansını değerlendirdi.

Ahmet Hakan referandum karnesi çıkarttı, en düşük notu kime verdi?

Anayasa değişikliği için yapılacak olan referanduma artık sayılı günler kaldı. 16 Nisan'daki referandum öncesinde meydanlar yine çok hareketli. Hürriyet yazarı Ahmet Hakan da meydanlara inen siyasilerin performans karnesini çıkarttı. Peki, en düşük notu kim aldı?

Ahmet HAKAN / HÜRRİYET

Performans Karnesi

TAYYİP ERDOĞAN: Transatlantik kaptanı gibi... Buldozer kullanıcısı gibi... Yorulmuyor... Bıkmıyor... Usanmıyor... Performansı: Zirvede.

*

BİNALİ YILDIRIM: Kırmızı-beyaz atkısıyla... Tatlı tatlı öfkelenmesiyle... Dört dönerek kampanya yürütmesiyle... Performansı: Beklenenin çok üzerinde.

*

DEVLET BAHÇELİ: Evet çalışmasını Tayyip Erdoğan’a ve Binali Yıldırım’a bırakmış gibi... Arada tweet atmasa hepten unutulacak. Performansı: Yok gibi.

*

KEMAL KILIÇDAROĞLU: Bazen “Yav nasıl da işi öğrendi” dedirtiyor, bazen “Yav bu işi bir türlü öğrenemeyecek” dedirtiyor. Performansı: Çok dalgalı.

*

OSMAN BAYDEMİR: Ahbapları mahpusta... İmkânları süper kısıtlı... Görünme oranı hayli düşük... Performansı: Şartlara göre eh işte.

*

SİNAN OĞAN: Olay adam vesselam... Her adımı olay oluyor... İmkânsızlıklar içinden imkân çıkarmakla meşhur... Performansı: On numara beş yıldız.

*

TUĞRUL TÜRKEŞ: Hoşsohbet biri... Gerginlik alan bir tarafı var... Bazen Bal Mahmut kıvamında konuşuyor... Performansı: İyi, güzel...

*

MEHMET UÇUM: Evet cephesinin entelektüel silahı... Demagojiden uzak durup maddelere eğilen nadir isimlerden... Performansı: Bilgeliğe yakışır düzeyde.

*

METİN FEYZİOĞLU: Biraz hızı kesilse de erken yorulmuş algısı yaratsa da... Kampanyanın en renkli ve en buluşçu ismi... Performansı: Gayet iyi.

*

AYKUT ERDOĞDU: Oya gibi işlemeye, damardan gitmeye, mağdur havası uyandırmaya devam ediyor. Performansı: Süper.

*

MUHARREM İNCE: Ekranda “Maddeler yanımda değil” demeseydi çok daha iyi olacaktı ama nihayetinde tek kişilik parti gibi. Performansı: Göz dolduruyor.

Ahmet Hakan'ın bugünkü yazısını BURADAN okuyabilirsiniz!

Sayfa Derleme Süresi: 3.0089 saniye