KÖŞE YAZARLARINDAN 'IPHONE' AÇILIMI. MİLLİYET'İN BİRİNCİ SAYFASINDA HANGİ YAZARIN IPHONE'LA ÇEKTİĞİ FOTOĞRAF YAYINLANDI?

© MEDYATAVA- Milliyet yazarı Hasan Cemal'in Celal Talabani ile yaptığı röportajda başka bir yazarın iPhone'la çektiği fotoğraf kullanıldı. Bu detay Medyatava'nın gözünden kaçmadı. İşte o fotoğraf ve o yazar.

TEMPO EDİTÖRLERİ NEDEN TERÖRLE MÜCADELE ŞUBESİ'NDE SORGULANDI?

Tempo editörleri Cemal Subaşı ve Eyüp Erdoğan’ın başına gelenleri kaleme alan Mehmet Y. Yılmaz: "Bir demokraside, bir gazetecinin herkese açık kaynaklardan ulaştığı bir haber nedeniyle böyle taciz edilmesi, basın özgürlüğüne açık bir saldırı olarak kabul edilir."

HASAN CEMAL'DEN AL CAPONE ADINI DUYANLAR NE YAPTI?

Hasan Cemal, birçok konuya değindiği bugünkü yazısının sonunda, İstanbul’daki IMF-Dünya Bankası toplantısı dolayısıyla verilen davetlerden birinde yaşadığı bir olayı anlatıyor...

HASAN CEMAL, BAŞBAKAN ERDOĞAN'A SESLENDİ

Hasan Cemal, Doğan Grubu'na kesilen vergi cezası konusunda Erdoğan'a seslendi: "Doğan Grubu’na kesilen bu ceza hiçbir platformda savunulamaz. Bundan sonra nerede demokrasi, nerede özgürlükten söz ederseniz, orada “One minute, Mr. Prime Minister!” tepkisinden kurtulacağınızı sanmıyorum..."

NEDİM ŞENER’İN FETHULLAH GÜLEN KİTABINI ZAMAN YAZARI M. İLHAN ATILGAN YERDİ, CÜNEYT ÖZDEMİR TEBRİK ETTİ

Çıktığı günden beri çok satanlar listesine giren Nedim Şener’in “Ergenekon Belgeleri’nde Fethullah Gülen ve Cemaat” isimli kitabı hakkında Zaman gazetesi yazarı M. İlhan Atılgan, kitabı ve Şener'i eleştiren bir yazı kaleme aldı. Cüneyt Özdemir ise, hem kitabından dolayı Nedim Şener'i hem de eleştirinin düzeyi nedeniyle Zaman gazetesi ve Atılgan'ı tebrik etti.

HASAN CEMAL İLE MUSTAFA BALBAY ARASINDA FARK VAR MI?

Cumhuriyet yazarı Emre Kongar'dan "farazi, fantastik ve mizahi" bir senaryo: Yakın bir gelecekte geçen senaryoda Mustafa Balbay'ın yerini Hasan Cemal alıyor...

NEDİM ŞENER: ‘BAZEN ÇOK KORKUYORUM AMA İŞİMİN SORUMLULUĞU AĞIR BASIYOR’

MEDYATAVA RÖPORTAJ: Sayım Çınar, başarılı gazetecilik çalışmalarına imza atan gazeteci Nedim Şener’le konuştu. Şener, soruşturmacı gazeteciliğin zorluklarını, Hrant Dink cinayeti hakkındaki görüşlerini, hakkında açılan davaları ve “Ergenekon Belgelerinde Fethullah Gülen ve Cemaat” adlı son kitabını anlattı.

'KÖŞE YAZARLARI NEREYE KOŞUYORLAR?'

Bekir Coşkun: Televizyonda gördüm; önde Cengiz Çandar, Hasan Cemal, Oral Çalışlar, Fehmi Koru... Arkalarında Zaman’dan, Yeni Şafak’dan, Star’dan, Sabah’tan, Taraf’tan diğerleri... Sordum bizimkilere: "Nereye koşuyorlar?..."

HASAN CEMAL: SEVGİLİ HINCAL, YOKSA SEN YAZILARINI HALA ELLE YAZIP FAKS MI ARIYORSUN

3G teknolojisinin gazeteciliği öldürdüğünü yazan Hıncal Uluç'a Mehmet Barlas'tan sonra bir yanıt da Hasan Cemal'den geldi. Cemal, telefon bağlanmasını beklerken haber atlayıp nasıl mosmor olmuştu?

NEDİM ŞENER'DEN TARTIŞMA YARATACAK YENİ KİTAP

"Dink Cinayeti-İstihbarat Yalanları" adlı kitabı nedeniyle hakkında dava açılan TGC 2009 Türkiye Basın Özgürlüğü Ödülü sahibi gazeteci Nedim Şener'in "Ergenekon Belgelerinde Fethullah Gülen ve Cemaat" adlı yeni kitabı Güncel Yayıncılık'tan çıktı.

SAYIN BAŞBAKAN HRANT DİNK DAVASINI İZLİYOR MUSUNUZ?

Hasan Cemal, Hrant Dink cinayeti davasındaki gelişmeleri kaleme aldı ve Başbakan'a seslendi...

'TÜRBANLI KIZLARLA KİM EVLENECEK?' TARTIŞMASINDA SÖZ YİNE SORUYU İLK ORTAYA ATANDA

Ahmet Hakan, 4 yıl önce “Cemaat.com”da “Başörtülü Kızlarla Kim Evlenecek?” başlıklı yazıyı yazan İsmail Kılıçaslan'ın bugün ne düşündüğünü sordu, Kılıçalsan yazdı. "Hem de dört sene öncesinden çok daha sert topa girerek..."

İSMET BERKAN KENDİSİNE 'ROMANTİK' DİYEN AHMET HAKAN'A MANOLYA ŞAHİN'İN YAZISIYLA YANIT VERDİ

İsmet Berkan, Ahmet Hakan'ın "Peki türbanlı kızlarla kim evlenecek?" diye sorduğu yazısıyla girdiği polemikte kendisine "romantik" diyen Ahmet Hakan'a, cemaat.com'da Manolya Şahin imzasıyla çıkan bir yazıyla yanıt verdi. Ancak konu "aşk" olunca bu polemiğe ömür yetmez...

AKŞAM YAZARI ASLI AYDINTAŞBAŞ'I TEDİRGİN EDEN KONU

"Cemaatle ilgili herhangi bir konuda kalem oynatırken, tedirgin oluyorsunuz. Ya ertesi günü cemaat üyelerinin protesto e-mailleri ya da 'propagandalarını yapıyorsun' diyen ve zaten uzun süre ABD'de yaşadığım için bana kafadan paranoyak yaklaşan ulusalcıların hedefi oluyorsunuz. Neyse ki bunlar araştırmacı gazetecilik hevesimi kırmıyor."

TARAF'IN 'GÜLEN HAREKETİNİ BİTİRME PLANI' HABERİNE RADİKAL'DEN ÜÇ SENARYO

Taraf'ın yayınladığı AK Parti ve Gülen Hareketini bitirme planı belgesi üzerine üç ayrı senaryo yazıldı: Belgeyi 1- Genelkurmay, 2- Gülen cemaati, 3- Ergenekon kaleme aldı, çünkü... Radikal gazetesinin manşetini oluşturan üç ayrı senaryo haberi şöyle:

Sayfa Derleme Süresi: 5.0705 saniye