KIBRISLI GAZETECİLER PROTESTOYA HAZIRLANIYOR

Dış Basın Birliği (DBB), Rumların Türk tarafına uyguladığı insanlık dışı ambargolara son dönemde üyelerinin Güney'e geçişini engelleyerek uluslararası medyayı da dahil etmesini, Brüksel'de Avrupa Birliği Komisyonu ve uluslararası basın örgütleri nezdinde protesto edecek.

AVRUPA BİRLİĞİ DEVLET TİYATROSU'NDA

Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) üyelik süreci, ilk kez Devlet Tiyatroları sahnesine taşındı.

NTV VE CNBC-E ORTAK BÜRO KURDU

NTV ve CNBC-e, Avrupa Birliği’nin başkenti sayılan Brüksel’de ortak büro açtı. Büronun açılışı için bir resepsiyon düzenlendi.

AVRUPA BİRLİĞİ - TÜRKİYE GAZETECİLER KONFERANSI YARIN BAŞLAYACAK

Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu tarafından düzenlenen ''14. AB-Türkiye Gazeteciler Konferansı'', yarın İstanbul'da başlayacak. Konferansa kimler katılacak?

NEWSWEEK: KARİKATÜR KRİZİNDE OLANLAR TÜRKİYE'NİN AB ÜYELİĞİNİ ZORA SOKTU

Newsweek dergisi, karikatür krizinin ardından yaşanan ortamın Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) sürecini tehlikeye soktuğu yorumunu yaptı.

'KARİKATÜR KRİZİ TÜRKİYE'NİN AB SÜRECİNİ İNCİTMEZ'

ABD'nin Avrupa ve Avrasya işlerinden sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Dan Fried, İslam dünyasını rahatsız eden karikatür krizinin, Türkiye'nin Avrupa Birliği üyelik sürecini inciteceğine inanmadığını söyledi.

ORHAN PAMUK DAVASI DÜŞTÜ

Adalet Bakanı Cemil Çiçek 'izin yetkim yok' deyince yazar Orhan Pamuk'un, Türkiye ile Avrupa Birliği arasında gerilime yol açan ‘Türklüğe hakaret' davası düştü.

BUSINESSWEEK TÜRKİYE BABACAN'I KAPAK YAPTI

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Avrupa Birliği (AB) sürecinde ekonomik kazanımların zaten kendiğilinden olacağına işaret ederken, ''bizim asıl kazancımız ise halkımızın daha yüksek standartları yakalamış bir ülkede yaşıyor olması olacak'' dedi.

İSPANYOLLAR SİESTA'YA VEDA ETTİ

İspanya, siesta'ya resmen veda etti. Ülkede önceki gün yürürlüğe giren yeni bir yasayla Avrupa Birliği ile daha uyumlu olmak için memurların çalışma saatleri yeniden düzenlendi ve uzatılmış öğlen arası geleneğine son verildi.

DİJİTAL YAYINDA DENEME 2006'DA BAŞLIYOR

Avrupa Birliği (AB) ile entegrasyonun yanı sıra yayın kalitesi ve yayıncılığa getirdiği ekonomik çözümler nedeniyle uygulamaya konulması hedeflenen ''karasal sayısal yayın'', 2006'nın Ocak ayından itibaren deneme niteliğinde başlayacak.

İTALYA'DAN TÜRKİYE'DEKİ GENÇ FOTOĞRAFÇILARA ÇAĞRI

Avrupa Birliği tarafından desteklenen Euro-Meda Youth projesi çerçevesinde gerçekleştirilen "Fotovisioni Crossinglances" fotoğraf yarışması için Türkiye'den genç fotoğrafçıların başvurusu bekleniyor.

EKİM AYINDA MEDYANIN GÜNDEMİNİ EN ÇOK İŞGAL EDEN KONU 'AVRUPA BİRLİĞİ' OLDU

MTM Medya Takip Merkezi'nin araştırmasına göre, Ekim gündeminin ağırlıklı konusu, Eylül ayında olduğu gibi, 'Avrupa Birliği' oldu. Ekim ayında gündemde yer alan diğer konu ve kişilere gelince...

İNTERNETTE .EU ALAN ADI TESCİLİ BAŞVURUSU 7 ARALIK'TA

İnternette, Avrupa Birliği (AB) firmalarına yönelik uygulanacak "alan adı" tescili için başvuruların 7 Aralık'ta başlayacağı bildirildi.

EYLÜLDE MEDYANIN GÜNDEMİ AVRUPA BİRLİĞİ VE ÖZELLEŞTİRMELER OLDU

MTM Medya Takip Merkezi, 1-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirdiği “Medyada Eylül Ayı Gündemi” konulu araştırma ile Eylül ayı süresince, yazılı ve görsel basınımızı meşgul eden konuları araştırdı. Buna göre, 1943’den beri Türkiye Dış Politikası’na damgasını vuran Avrupa Birliği, müzakere başlama tarihi olan 3 Ekim öncesinde, medyaya damgasını vuran konu oldu.

KRAL TV VE STAR GAZETESİNE ALMANYA'DAN YENİ TALİP

Türkiye'nin Avrupa Birliği ile başladığı üyelik görüşmeleri, ekonominin canlanacağını düşünen yurtdışındaki şirketleri de harekete geçirdi. Bu şirketlerden biri de Alman ortaklı Live TV...

Sayfa Derleme Süresi: 3.7594 saniye