GAZETEYE DAVA BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ GÜNÜ'NE KALDI

Başbakanın Günlük Evrensel gazetesine SEKA işçilerinin sloganlarını yazdığı için açtığı 15 bin YTL'lik tazminat davasına başlandı. Gelecek duruşma, Dünya Basın Özgürlüğü Günü olan 3 Mayıs'a bırakıldı.

BAŞBAKAN BU KAPAĞI SEVMEDİ

'Kedili karikatür'ün ardından, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Penguen'in kendisini fil, zürafa, maymun, deve, kurbağa, yılan, inek, ördek olarak tasvir eden kapağı hakkında da tazminat davası açtı. İşte o kapak...

ERDOĞAN KARİKATÜRİSTLERE YİNE DAVA AÇTI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kendisini, fil, zürafa, maymun, deve, kurbağa, yılan, inek ve ördek şeklinde betimleyen karikatürleri "Tayyipler Alemi" başlığıyla kapak yapan mizah dergisi Penguen aleyhine 40 bin YTL'lik manevi tazminat davası açtı.

ERASLAN ÖZKAYA'NIN MİLLİYET ALEYHİNE AÇTIĞI DAVA REDDEDİLDİ

Eski Yargıtay Başkanı Eraslan Özkaya'nın, Milliyet Gazetesi aleyhine açtığı 2 ayrı tazminat davası reddedildi.

AFP'DEN GOOGLE'A 17.5 MİLYON DOLARLIK DAVA

AFP (Fransa Basın Ajansı), telif hakkı kendilerine ait olan fotoğraf ve haberleri izinsiz yayınladığı gerekçesiyle Google'a tazminat davası açtı.

EMİN ÇÖLAŞAN'IN GÖKÇEK VE YENİ ŞAFAK'A KARŞI AÇTIĞI DAVA REDDEDİLDİ

Gazeteci Yazar Emin Çölaşan'ın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Yeni Şafak Gazetesi aleyhine açtığı tazminat davası reddedildi.

İLKİM KARACA'NIN BASINA DEMEÇ VERMESİ YASAKLANDI

Vefat eden sanatçı Cem Karaca'nın son eşi İlkim Karaca'nın, hakkında 100 milyar lira tazminat davası açan eski eş Feride Balkan ve oğlu Emrah Karaca hakkında yayın organlarına beyanat vermesine "ihtiyati tedbir" konuldu.

MİLLİYET GAZETESİ, YARGITAY BAŞKANI İLE OLAN DAVASINI AİHM'E GÖTÜRÜYOR

Yargıtay Başkanı Eraslan Özkaya'nın, organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'nın yurtdışına kaçış süreciyle ilgili olarak “Çakıcı Diyalogları” başlıklı haber yayınlayan Milliyet Gazetesi aleyhine açtığı 40 milyar liralık manevi tazminat davası başladı.

KARDEMİR DAVASINDA GAZETECİYE TAZMİNAT CEZASI YOK

Kardemir A.Ş'de 1995-97 yılları arasında görevli 7 yöneticinin, yolsuzluk yaptıklarına ilişkin haber yapan 2 gazeteci hakkında açtıkları 210 milyar liralık manevi tazminat davası reddedildi.

SEZEN AKSU, SABAH'A 300 MİLYARLIK TAZMİNAT DAVASI AÇIYOR

Bir süre önce Hıncal Uluç'la polemiğe giren Sezen Aksu, Sabah ve Uluç'a tazminat davası açmaya karar verdi. Aksu, Sabah ve Uluç aleyhinde 300 milyarlık dava açacak.

YARGITAY BAŞKANI ERASLAN ÖZKAYA, KENDİSİ HAKKINDA ÇIKAN HABERLERE YÜZ MİLYARLIK TAZMİNAT DAVASI AÇTI

Yargıtay Başkanı Eraslan Özkaya, Milliyet Gazetesi'nin 11-12 Ağustos tarihli sayılarında hakkında çıkan haberlerle ilgili olarak gazete, muhabirler, yazarlar ve sorumlu müdürü aleyhine 100 milyar liralık manevi tazminat davası açtı.

UZAN HAKKINDAKİ TAZMİNAT DAVASININ DURUŞMASI ERTELENDİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Bursa mitinginde kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle avukatları aracılığıyla GP Genel Başkanı Cem Uzan hakkında açtığı 100 milyar liralık tazminat davasının duruşması ertelendi.

BAŞBAKAN ERDOĞAN, STAR GRUBU'NA 30 DAVA AÇTICEM UZAN'A YENİ TAZMİNAT DAVALARI İSE YOLDA

Başbakan Erdoğan'ın avukatlığını yapan Fatih Şahin, Başbakan adına 50 ayrı kişi ve parti adına tazminat davası açtığını bildirdi. Fatih Şahin, bu davalardan 30'unun Star Grubu ile ilgili olduğunu söyledi. Avukat Şahin, Başbakan Erdoğan'ın Cem Uzan'a yeni tazminat davaları açacağını da söyledi.

TV REKLAMINDAKİ 'KEÇİ MUHARREM'E 5 MİLYARLIK TAZMİNAT DAVASI

Denizli'de bir fabrikada güvenlik görevlisi olarak çalışan Muharrem Koralay, bir reklam filmindeki keçinin “Muharrem” diye anılması nedeniyle arkadaşlarının kendisiyle alay ettiğini ve “psikolojisinin bozulduğunu” öne sürerek, şirket aleyhine 5 milyar liralık manevi tazminat davası açtı.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÇELİK, ALTI GAZETEYE BİRDEN DAVA AÇTI

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, CHP Genel Başkanı Baykal'ın sözlerini yayınlayan 6 gazete aleyhine yayın yoluyla kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu iddiasıyla 15'er milyar liralık manevi tazminat davası açtı.

Sayfa Derleme Süresi: 7.8808 saniye