ESKİ BAKAN SAĞLAR, BALÇİÇEK PAMİR’E 40 MİLYARLIK DAVA AÇTI

Kültür eski Bakanı Fikri Sağlar, Sabah Gazatesi yazarı Balçiçek Pamir hakkında 40 milyar liralık tazminat davası açtı.

SERDAR TATLI'DAN FATİH ALTAYLI'YA TAZMİNAT DAVASI

Turkcell Süper Ligi hakemlerinden Serdar Tatlı, ''kişiliğine hakaret ettiği'' gerekçesiyle, Gazeteci Fatih Altaylı aleyhine 30 bin YTL tutarında ikinci manevi tazminat davasını açtı.

HAKEM SERDAR TATLI FATİH ALTAYLI'YA DAVA AÇTI

Hakem Serdar Tatlı kendisine ağır eleştirilerde bulunan Sabah yazarı Fatih Altaylı aleyhine tazminat davası açtı. Dava dosyasında ayrıca mahkemeden Altaylı'nın bir daha spor yazısı yazmama talebi var.

MİLLİYET VE BASIN KONSEYİ 5 MİLYARA MAHKUM OLDU

Güneş gazetesi yazarı Talat Atilla, hakkında asılsız haber yaptığı iddiasıyla Milliyet gazetesi ve haberin oluşmasına katkıda bulunduğunu öne sürdüğü Basın Konseyi hakkında açtığı tazminat davasını kazandı.

BAYKAL'DAN BÜLENT ERSOY'A 300 BİN YTL'LİK DAVA

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "12 Eylül döneminde sahne yasağımın kaldırılması için şimdi bir parti genel başkanı olan kişi benden servet istedi" diyerek kişilik haklarını ihlal ettiği iddiasıyla sanatçı Bülent Ersoy aleyhine 300 bin YTL’lik manevi tazminat davası açtı.

GENERALLERİN VAKİT GAZETESİNE AÇTIĞI DAVANIN TEMYİZ DURUŞMASI YAPILDI

Vakit Gazetesi’nde "Onbaşı bile olamayacakların general olduğu ülke" başlıklı yazı nedeniyle 312 generalin, bu gazeteye açtığı tazminat davasının temyiz duruşması Yargıtay’da yapıldı.

BAŞBAKAN ERDOĞAN 'DÖNEK' DAVASINI KAYBETTİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kendisine yönelik "dönek" benzetmesi nedeniyle SP Genel Sekreteri Suat Pamukçu ve Milli Gazete’ye karşı açtığı tazminat davasını kaybetti.

BAYKAL, BÜLENT ERSOY HAKKINDA MANEVİ TAZMİNAT DAVASI AÇTI

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Bülent Ersoy hakkında 300 bin YTL'lik manevi tazminat davası açtı.

'EĞRETİ GELİN' MAHKEMELİK OLDU

"Eğreti Gelinler" adlı kitabı sinemaya uyarlanan Yazar Şükran Kozalı, Delta Filmcilik ve filmin yönetmeni Atıf Yılmaz'a 16 bin 300 YTL'lik tazminat davası açtı.

'PENGUEN DAVASI' 27 EYLÜL'DE BAŞLIYOR

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’un, "Kişilik haklarına hakaret" edildiği gerekçesiyle, Penguen dergisine açtığı tazminat davası, 27 Eylül’de Ankara 1’inci Asliye Hukuk Mahkemesi’nde başlayacak.

PENGUEN DERGİSİ: SUÇSUZUZ AMA KENDİMİZİ SAVUNACAĞIZ

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’un, "Kişilik haklarına hakaret" edildiği gerekçesiyle, açtığı 20 bin YTL’lik manevi tazminat davasına, Penguen Dergisi, "Koç’un Kültür Bakanı olması nedeniyle tedirgin olduk. Dava mizahı daraltan bir yaklaşım" diye tepki gösterdi.

RUHAT MENGİ'DEN FATİH ALTAYLI'YA 100 MİLYARLIK DAVA

Ruhat Mengi ile Fatih Altaylı arasındaki tartışma büyüyor. Mengi bugünkü yazısında, "Okurlarıma bildirmek istiyorum ki İsrarla teklif ettikleri dava açılıyor. Onun yüzünden Hürriyet gazetesini okumaktan vazgeçtiklerini, şimdi de o olduğu için Sabah'a karşı "okumama kampanyası" açtıklarını bildirenlere, ben de bu yazara karşı 100 milyar TL'lik bir tazminat davası açtığımı söyleyebilirim" diye yazıyor.

'TAYYİPLER ALEMİ' DAVASI BAŞLADI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini, fil, zürafa, maymun, deve, kurbağa, yılan, inek ve ördek şeklinde betimleyen karikatürleri "Tayyipler Alemi" başlığıyla kapak yapan mizah dergisi Penguen aleyhine açtığı 40 bin YTL’lik manevi tazminat davası başladı.

DEMRE BELEDİYE BAŞKANI RADİKAL YAZARI MİNE KIRIKKANAT'A DAVA AÇTI

Antalya'nın Demre İlçesi Belediye Başkanı Süleyman Topçu, Radikal Gazetesi Yazarı Mine Kırıkkanat, Yazı İşleri Müdürü Hasan Çakkalkurt ve gazetenin sahibi Aydın Doğan aleyhine ceza ve 10 bin YTL'lik tazminat davası açılması için savcılığa dilekçe verdi. Davaya konu olan yazı...

PENGUEN ÇİZERLERİ: MİZAH BECERİMİZİN SINIRLANDIRILMASINI İSTEMİYORUZ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 40 bin YTL'lik manevi tazminat davası açtığı mizah dergisi Penguen'in çizerleri ile destek veren karikatüristler Taksim Hill Otel'de basın toplantısı düzenledi.

Sayfa Derleme Süresi: 5.6337 saniye