'ŞAMİL TAYYAR BU ÜLKEDE ANCAK KÖŞE YAZARLIĞI YAPAR'

İnternet sayesinde artık herkesin biraz köşe yazarı olması sebebiyle köşe yazarlığının geleceğini hayli karanlık gören BirGün yazarı Ümit Alan, işsiz kalmaları durumunda hangi köşe yazarının ne iş yapabileceğini yazdı...

ORHAN PAMUK RUS BASININDA

Rusya ziyareti öncesinde 'Timeout Moskova' dergisinin sorularını yanıtlayan Orhan Pamuk, "Türkiye karanlık güçlerin etkisinde" dedi.

GAZETECİ ECEVİT KILIÇ'TAN GÜNDEM BELİRLEYECEK BİR KİTAP: JİTEM

Bir dönem Türkiye'deki karanlık olayların ardından hep onun adı anıldı, ondan Jandarma içindeki "gizli ordu" olarak bahsedildi. JİTEM, tanıkların anlatımı, gizli belgeler ve fotoğraflarla, gündemi sarsan röportajların sahibi Ecevit Kılıç’ın kaleminden kitap haline geldi.

TV YILDIZINA GUANTANAMO MUAMELESİ!

NBC televizyonunun vahşi bir ormanda yapılan yarışmasına katılan ABD’li televizyon yıldızı Heidi Montag Pratt, eşiyle birlikte ceza olarak karanlık bir odaya kapatıldı. Yıldız hastanelik oldu.

32. GÜN'DE VAKİT YAZARIYLA KAVGA EDEN CUMHURİYET YAZARI MEHMET FARAÇ OLAYI KÖŞESİNE TAŞIDI

İşte Mehmet Faraç'ın "Zifiri Karanlıkta Çamura Basmak!.." başlıklı yazısı...

AKMAN'IN RTÜK ÜYELİĞİNİN DÜŞÜRÜLMESİ İSTEMİYLE AÇILAN DAVA BUGÜN GÖRÜLDÜ

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Zahid Akman'ın görevinden düşürülmesi isteminin reddine yönelik Üst Kurul karanının iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle açılan davanın duruşması Ankara 4. İdare Mahkemesi'nde yapıldı.

TİJEN MERGEN GÖZALTIDA GEÇEN 60 SAATİ ANLATTI

Doğan Gazetecilik İcra Kurulu Üyesi Tijen Mergen, 6 metrekarelik karanlık nezarethanede yaşadıklarını anlattı.

RADİKAL DIŞ HABERLER MÜDÜRÜ CEYDA KARAN: İKTİDAR OLMANIN DOĞASINDA YAPTIKLARININ ONAYLANMA ARZUSU VAR. MEDYANIN DOĞAL MİSYONU DA BU ARZUYU DİZGİNLEMEK

MEDYATAVA PAZAR RÖPORTAJI: Sayım Çınar, Radikal’in Dış Haberler müdürü Ceyda Karan ile medyayı, Radikal’in dış haberler servisindeki işleyişi, televizyon ekranına da taşımayı başardığı gazeteciliğini ve televizyon ile gazetecilik arasındaki farkları, Hugo Chavez sempatizanı olup olmadığını, hükümetin medyaya ne kadar müdahale ettiğini, Obama’nın Türkiye ziyaretini ve Dünya’yı kasıp kavuran ekonomik krizi konuştu.

DERYA SAZAK'TAN OYA BAYDAR'A YANIT: 'DEMOKRASİ HAVARİLİĞİ' KOLAYDIR, DEMOKRATLIK ZOR

Derya Sazak, Mustafa Balbay'la dayanışma sergileyen meslektaşlarını "darbe severlik"le suçlayan Oya Baydar'a yanıt verdi: Türkiye 12 Eylül’ün karanlığından çıkarken, bu mücadelede “dışarıdakiler”den çok “içeridekiler”in cesareti, esareti, emeği, çilesi etken olmuştur.

NEWSWEEK: AKP KENDİ DERİN DEVLETİNİ YARATIYOR

Newsweek dergisince yayınlanan bir makalede Ergenekon davasına dikkat çekilirken "İslamcılar, Türkiye’nin karanlık Derin Devleti’nden kurtulmuyor ancak yerine kendilerinkini koyuyorlar" iddiasında bulunuldu.

SONER YALÇIN HALA KARANLIKTA, ÜÇ NUMARALI TETİKÇİSİ NE YAZDI, BİZİM YANITIMIZ NE?

Hürriyet gibi bir gazeteyi zora sokan, yazdığı spekülatif tarih haberleriyle koca bir sayfayı heba eden Soner Yalçın bu kez sitedeki tetikçisini kullandı. (Malum diğer ikisi Akşam'da)

HRANT DİNK CİNAYETİNDE SUİSTİMALLER BU KİTAPTA

Hrant Dink cinayetine ilişkin suistimallerin anlatıldığı kitabın yazarı Nedim Şener, soruşturmada birçok delil ve belgenin karartıldığını belirterek, “Dink davası, Ergenekon davasına eklenirse bir çok karanlık olay ortaya çıkar” dedi.

TUNA KİREMİTÇİ: SERDAR TURGUT YAYIN YÖNETMENLİĞİ ESNASINDA BASINIMIZIN EN KARANLIK PERFORMANSLARINDAN BİRİNİ SERGİLEDİ

Vatan yazarı Tuna Kiremitçi "Bir gazete okuru" olarak Akşam'ın yeni yayın yönetmeni İsmail Küçükkaya'ya öneriler yaptı. Serdar Turgut'un önemli bir yazar olduğunu ama gazetenin acilen bir TV yazarı ile dış politika yazarına ve etkili bir spor servisine ihtiyaç duyduğunu yazdı.

HRANT DİNK CİNAYETİNDE ÜÇ KARANLIK NOKTA

Başbakanlık, Dink suikastında üç karanlık nokta tespit etti

ATV HANGİ DİZİSİNİ YAYINDAN KALDIRDI?

MEDYATAVA- atv, "Gonca Karanfil", "Gurbet Kuşları" ve "Elif"in ardından, henüz ikinci bölümünde olan bir dizisini daha arşive gönderdi.

Sayfa Derleme Süresi: 5.9031 saniye