MUSTAFA KAYA, IAA GENÇLİK GRUBU BAŞKANI OLDU

Mustafa Kaya IAA (Uluslararası Reklamcılık Derneği)Türkiye Bölümü Gençlik Grubu Başkanlığına seçildi. Mustafa Kaya halen Kanal 7 Kurumsal İletişim Müdürlüğü´nü yürütüyor.

ÜNLÜ REKLAMCI ALİNUR VELİDEDEOĞLU DA RADYO-TV YAYINCILIĞINA HAZIRLANIYOR

Ünlü reklamcı Alinur Velidedeoğlu´nun, kurduğu Piranha Alternatif İletişim şirketiyle radyo-TV yayıncılığı yapacağı öğrenildi.

CEBİT BİLİŞİM FUARI SONA ERİYOR

Avrasya´nın en büyük bilgi ve iletişim teknolojileri fuarı olarak nitelendirilen CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı, bugün sona eriyor.

AVRASYA´NIN EN BÜYÜK BİLİŞİM FUARI CEBIT AÇILDI

Avrasya´nin en büyük bilgi ve iletisim teknolojileri fuari olarak nitelendirilen CeBIT Bilisim Eurasia Fuari, Tüyap Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi´nde bugün kapilarini ziyaretçilere açtı.

KABLO BAĞLANTILI NESİL YETİŞİYOR

Newsweek Dergisi, yeni nesli ´kablo bağlantılı´ olarak tanınmladı. Dergiye göre, günümüz çocuk ve gençleri iletişimi klavye ya da cep telefonu tuşlarıyla sağlıyor ve yeteneklerini kitaplardan çok bilgisayar oyounları ile geliştiriyor.

BAYRAK TV´DE YENİ YÖNETİM TOPLANDI, SERMAYE 150 MİLYARDAN 7 TRİLYONA ÇIKARILDI

Saadet Partisi (SP) Genel İdare Kurulu Üyeleri tarafından hisseleri satın alınan Anadolu İletişim AŞ´ye ait Bayrak Televizyonu´nda devir teslimi yapıldı.

SABANCI HOLDİNG´DE ´REKLAM VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ´ YERİNE ´KURUMSAL İLETİŞİM DİREKTÖRLÜĞÜ

Sabancı Holding´de yeniden yapılanma çerçevesinde Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü kaldırılarak, yerine Kurumsal İletişim Direktörlüğü kuruldu. Direktörlüğü başına da Özer Yelçe atandı.

ÇGD´DEN İSTİFALAR İLETİŞİM FAKÜLTESİ´NDE SINAV SORUSU OLDU

Çağdaş Gazeteciler Derneği’ni (ÇGD) kendi içinde tartışma sürecine sokan 31 Mayıs 2003 tarihli Genel Kurul sonrasında başlayan istifalar sürerken, istifalar Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde sınav sorusu olarak öğrencilere yöneltildi.

BUSINESS WEEK´İN TEKNOLOJİ LİSTESİNE TÜRKİYE´DEN YALNIZ TURKCELL GİREBİLDİ

Amerikan Business Week (BW) dergisinin her yıl yayınladığı "İnfo Tech 100" listesine bu yıl, Türkiye´den tek bir firma girebildi. Dünyanın en gelişmiş 100 teknoloji firmasının yer aldığı listede Turkcell İletişim Hizmetleri (TKC) 97. sırada yer aldı.

NAKLEN AMELİYAT YAYINI

Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde kurulan "Erciyes Üniversitesi Televizyonu", 16 aylık bir bebeğin testis ameliyatını link aracılığıyla naklen yayımladı.

AHMET HAKAN: TRAVESTİLERE, EŞCİNSELLERE KİMLER DÜŞMANLIK YAPAR

Sabah yazarı Ahmet Hakan Coşkun, bugünkü yazısında İletişim Yayınları´ndan çıkan "Hopçikiyaya" kitabını ve kitabın yazarını eleştiriyor...

RADYO VİVA, EN İYİ RADYO

Selçuk Üniversitesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Selçuk İletişim Ödülleri” sahiplerini buldu. Ulusal Radyo dalında “En İyi Radyo” ödülünü geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Radyo Viva kazandı.

TELEVİZYONLARIN PR´INI ONLAR YAPIYOR

Kim mi onlar? Kurumsal iletişim yöneticileri veya tanıtım sorumluları... Reytinglerde programların kalitesi kadar onların çabasının payı da var.

ŞİMDİ SİZE ULAŞTIRMAMIZA İZİN VERİLEN SAVAŞ HABERLERİNİ SUNUYORUZ...

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yasemin İnceoğlu, Radikal´de yayınlanan yazısında savaşta medya cephesini enine boyuna değerlendirdi. İşte, global medyanın savaştaki hal-i pür melali...

ÖNCE İLETİŞİM VARDI...

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı M. Alaeddin Asna´nın kitabı ´Önce İletişim Vardı´, Derin Yayınları´ndan çıktı. Akşam yazarı Yalçın Pekşen kitaba nazire yapıyor: Şimdi iletişimsizlik var.

Sayfa Derleme Süresi: 6.1893 saniye