ALİ ATIF BİR: ERTUĞRUL ÖZKÖK´Ü YANLIŞ ANLADILAR

Ali Atıf Bir de tempo´ya konuşanlar kervanına katıldı. Özkök´ün iletişim fakülteleriyle ilgili sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyleyen Bir gazete içi polemiklere yönelik de ilginç açıklamalar yaptı..

TURKCELL VE ERICSSON’DAN İRANDAKİ DEPREMZEDELERE DESTEK

Turkcell ve Ericsson İran’ın güneydoğusundaki Bam kentini yerle bir eden depremin ardından depremzedelerin ve yardım ekiplerinin acil iletişim ihtiyacını karşılamak amacıyla bölgeye geniş çaplı ekipman ve sistem yardımı gönderdi.

ALİ ATIF BİR İLETİŞİM FAKÜLTESİNE DEKAN OLDU

CNN Türk´te televizyon programı yapan, Hürriyet Gazetesi’nde ise köşe yazarı olan Prof. Dr. Ali Atıf Bir, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi´ne dekan olarak atandı.

BELEDİYE SEÇİMLERİNE MEDYADAN İLK ADAY AA´DAN İSMAİL YILMAZ

Yerel seçimler yaklaşıp, partilerde Belediye Başkan adaylıkları için kulisler yoğunlaşırken, medya dünyasından ilk Belediye Başkan adayı Ankara’dan çıktı. Anadolu Ajansı İletişim Daire Başkanı İsmail Yılmaz, AKP’den Ankara’nın en önemli ilçesi olan Çankaya’dan Belediye Başkan aday adayı oldu.

MAGAZİNLEŞME, MEDYANIN SAYGINLIĞINI AZALTIYOR

ZAMAN gazetesinde yayınlanan haberde, Uluslararası İletişim Danışmanlığı Birliği’nin (ICCO) iki yılda bir yaptığı ‘Dünya Halkla İlişkiler Zirvesi’nde magazinleşmenin medyanın saygınlığını azalttığına dikkat çekildi.

ATALAY: DAHA ÖZGÜR ANCAK DAHA ÇOK SORUMLULUK ÜSTLENEN BİR MEDYA ANLAYIŞI KONUSUNDA ISRARLIYIZ

Devlet Bakanı Beşir Atalay, ´´Hükümetimiz, bir yandan iletişimde çoğulculuğu ve demokratikleşmeyi teşvik ederken, diğer yandan kamu yayıncılığında verimliliği ve işlevselliği artıracak önlemleri almaktadır´´ dedi.

MUSTAFA KAYA, IAA GENÇLİK GRUBU BAŞKANI OLDU

Mustafa Kaya IAA (Uluslararası Reklamcılık Derneği)Türkiye Bölümü Gençlik Grubu Başkanlığına seçildi. Mustafa Kaya halen Kanal 7 Kurumsal İletişim Müdürlüğü´nü yürütüyor.

ÜNLÜ REKLAMCI ALİNUR VELİDEDEOĞLU DA RADYO-TV YAYINCILIĞINA HAZIRLANIYOR

Ünlü reklamcı Alinur Velidedeoğlu´nun, kurduğu Piranha Alternatif İletişim şirketiyle radyo-TV yayıncılığı yapacağı öğrenildi.

CEBİT BİLİŞİM FUARI SONA ERİYOR

Avrasya´nın en büyük bilgi ve iletişim teknolojileri fuarı olarak nitelendirilen CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı, bugün sona eriyor.

AVRASYA´NIN EN BÜYÜK BİLİŞİM FUARI CEBIT AÇILDI

Avrasya´nin en büyük bilgi ve iletisim teknolojileri fuari olarak nitelendirilen CeBIT Bilisim Eurasia Fuari, Tüyap Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi´nde bugün kapilarini ziyaretçilere açtı.

KABLO BAĞLANTILI NESİL YETİŞİYOR

Newsweek Dergisi, yeni nesli ´kablo bağlantılı´ olarak tanınmladı. Dergiye göre, günümüz çocuk ve gençleri iletişimi klavye ya da cep telefonu tuşlarıyla sağlıyor ve yeteneklerini kitaplardan çok bilgisayar oyounları ile geliştiriyor.

BAYRAK TV´DE YENİ YÖNETİM TOPLANDI, SERMAYE 150 MİLYARDAN 7 TRİLYONA ÇIKARILDI

Saadet Partisi (SP) Genel İdare Kurulu Üyeleri tarafından hisseleri satın alınan Anadolu İletişim AŞ´ye ait Bayrak Televizyonu´nda devir teslimi yapıldı.

SABANCI HOLDİNG´DE ´REKLAM VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ´ YERİNE ´KURUMSAL İLETİŞİM DİREKTÖRLÜĞÜ

Sabancı Holding´de yeniden yapılanma çerçevesinde Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü kaldırılarak, yerine Kurumsal İletişim Direktörlüğü kuruldu. Direktörlüğü başına da Özer Yelçe atandı.

ÇGD´DEN İSTİFALAR İLETİŞİM FAKÜLTESİ´NDE SINAV SORUSU OLDU

Çağdaş Gazeteciler Derneği’ni (ÇGD) kendi içinde tartışma sürecine sokan 31 Mayıs 2003 tarihli Genel Kurul sonrasında başlayan istifalar sürerken, istifalar Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde sınav sorusu olarak öğrencilere yöneltildi.

BUSINESS WEEK´İN TEKNOLOJİ LİSTESİNE TÜRKİYE´DEN YALNIZ TURKCELL GİREBİLDİ

Amerikan Business Week (BW) dergisinin her yıl yayınladığı "İnfo Tech 100" listesine bu yıl, Türkiye´den tek bir firma girebildi. Dünyanın en gelişmiş 100 teknoloji firmasının yer aldığı listede Turkcell İletişim Hizmetleri (TKC) 97. sırada yer aldı.

Sayfa Derleme Süresi: 4.7323 saniye