YEŞİM SALKIM ´UZAN BAĞLANTISI´ NEDENİYLE SAVCILIKTA

Şarkıcı Yeşim Salkım, ifade vermek üzere, İmar Bankası´ndaki işlemlere ilişkin soruşturmanın yürütüldüğü Şişli Cumhuriyet Savcılığı´na gitti.

ZERDA´NIN DURUŞMASI YARIN!

ATV´de yayınlanan Zerda adlı dizinin yapımcıları ´kötü konak kullanımı´ndan yarın mahkemede ifade verecek.

MECLİS BAŞKANI´NDAN GAZETECİLERE: ´BURASI ARMADA İŞ MERKEZİ DEĞİL´

Düzenlediği bir basın toplantısıyla Meclis´te yeni dönemde neler yapacağını anlatan TBMM Başkanı Bülent Arınç kulisleri gazetecilere kapatacağını duyurdu. Ancak, Arınç´ın kararı ve ifade ediş tarzı gazetecilerin tepkisine neden oldu.

AYDIN DOĞAN: BU ADAMLAR ŞANTAJCI

Uzan operasyonunda ele geçen kasetlerde ses kayıtları olan Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan ile Doğan Medya Grubu yöneticileri Mehmet Ali Yalçındağ, Soner Gedik ve Ertuğrul Özkök, ‘müşteki’ sıfatıyla ifade verdi. Doğan, ‘‘Adamlar neredeyse yatak odamıza girecek’’ dedi.

CEM ŞAŞMAZ HİSSE DEVİRLERİYLE İLGİLİ İFADE VERDİ

Star TV İcra Kurulu Üyesi Cem Şaşmaz, İmar Bankası soruşturması kapsamında hisse devirlerine ilişkin ´´tanık´´ sıfatıyla emniyette ifade verdi.

STAR GAZETESİ´NE ´KALLEŞ´ DAVASI

Uzan Grubu´na ait Çukurova Elektrik (ÇEAŞ) ve Kepez Elektrik´e el konulması üzerine ´Kalleş´ ve ´AKP terörü´ ifadelerini kullanan Star Gazetesi´nin eski Sorumlu Müdürü Serdar Akbıyık hakkında 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

BLAİR´İN BASIN DANIŞMANI İSTİFA ETTİ

BBC´yle hükümet arasındaki kavgada ilk istifa geldi. Devlet kanalı ile tartışmaya giren Champbell, Başbakan Tony Blair´in dün Kelly´nin ölümü ile ilgili verdiği ifadenin ardından bufün istifa etti.

BLAİR: BBC HABERİNİN YANLIŞLIĞINI KABUL ETSEYDİ KONU KAPANACAKTI

Britanya´da, Dr. David Kelly´nin ölümüyle ilgili soruşturma çerçevesinde ifade veren Başbakan Tony Blair, BBC´ye baskı yapıp, söz konusu yayın kuruluşunun özgürlüğünü kısıtlamaya çalıştıkları yolundaki suçlamaları reddetti.

BAŞBAKAN ERDOĞAN MEDYADAKİ ELEŞTİRİLERE KISACA YANIT VERDİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bazı yazılı ve görsel medyada aslı astarı olmayan iddialar olduğunu ifade ederek, ´´Bu iddiaları inanıyorum ki Türk milleti, bu insanların kökeninin, menşeinin yalan olduğunu bildiği için kabul etmeyecektir´´ dedi.

BARLAS, ÇÖLAŞAN´I HÜRRİYET YÖNETİMİNE SORDU

Mehmet Barlas, Emin Çölaşan´ın kendi grubundaki yazarlara ağır ifadeler kullanmasının nedenlerini Hürriyet üst düzey yöneticilerine sorduğunu yazdı. İşte Barlas´a verilen yanıt: "Çölaşan´a bu yazıları yazma dersek, Star´a gider ve Aydın Doğan hakkında yazmaya başlar. Onu Hürriyet´te tutarak, Aydın Bey´i koruyoruz"

HÜRRİYET´İN YABANCI AJANSLARA DAYANDIRDIĞI HABERİ: UZAN İMPARATORLUĞU PARÇALANIYOR

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan ve Uzan Grubu arasında yaşananlar uluslararası ajanslara da konu oldu. Dün AFP ve AP, Uzan ve Erdoğan arasındaki gerginlikle ilgili bugüne kadar gerçekleşen olayları derlediği haberler yayınladı. Yayınlanan haberlerde Başbakan Tayyip Erdoğan´a meydan okuyan kişi olarak görüldüğü ifade edilen Cem Uzan´ın politik geleceğinin yükseldiği ancak aile imparatorluğunun parçalandığı belirtildi.

AYRANİÇ´İ RTÜK´E ŞİKAYET ETTİLER

SÜTAŞ´ın ayran reklamındaki "Ayraniç" karakteri RTÜK´e şikayet edildi. Şikayette, "İnek golü atarken çok müstehcen görünüyor, çocuklar açısından sakıncalı" ifadeleri kullanıldı.

UZAN´IN TALİMATLA ALINAN İFADESİ BURSA´YA ULAŞTI. ŞİMDİ DAVA AÇILIP AÇILMAYACAĞINA KARAR VERİLECEK

Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Emin Özler, Uzan´ın ifadesinin kendilerine ulaşmasıyla birlikte soruşturma için gerekli evrakın tamamlandığını, ilgili Cumhuriyet Savcısı´nın yapacağı inceleme sonucu dava açılıp açılmayacağına karar verileceğini açıkladı.

SABAH ÖYKÜ ANLATTIBAĞLANTIYI OKUYUCUYA BIRAKTI

"Genç. Yakışıklı. Hırslı. Zengin, hem de çok zengin. Özelleştirme ihalelerinde aldığı şirketlerle milyar dolarla ifade edilen servetin sahibi oldu. Ancak siyasete girmeye kalktı. Şimdi varını-yoğunu kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya." İşte, Sabah Gazetesi´nin editoryalı bugün böyle başlıyor. Peki yazıda sizce kimden bahsediliyor?

N.Ç. HABERİ NE KADAR TEPKİ ALDI?

13 yaşındaki bir kız çocuğuna yapılan tecavüzün ifadelerini ayrıntıları ile yayınlayan Hürriyet Gazetesi, medyada tepkiye ve tartışmaya neden oldu. Peki, bu habere okuyucudan gelen tepki kaç tane dersiniz? Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök´ün aktardığına göre...

Sayfa Derleme Süresi: 5.4277 saniye